• Kriminalitu zastavit nedokážeme.


  • Pomáhat jejím obětem však umíme,

  • již 27 let!

Dvě seniorky okradeny o 52 tisíc korun

Dvě seniorky okradeny o 52 tisíc korun

Dvěma seniorkám, které byly okradeny podvodnicemi v roce 2016, poskytl Bílý kruh bezpečí finanční pomoc. O to se zasloužili trutnovští kriminalisté, kteří kontaktovali pracovníky Bílého kruhu bezpečí. Popsali jim podrobně spáchanou trestnou činnost „šmejdů“ a potvrdili tíživou sociální situaci obou obětí.

Pětasedmdesátiletou senioru okradla v květnu 2016 podvodnice ve Dvoře Králové nad Labem. Zazvonila na její zvonek a sdělila jí, že přišla zkontrolovat vodoměr. Ženu se svým společníkem okradli o 22 tisíc korun.

Druhý případ se stal v Trutnově v listopadu 2016. Sedmaosmdesátiletou seniorku oslovila neznámá žena na chodbě panelového domu pod legendou příspěvku na léky. I zde byly pachatelky dvě. Jedna zabavila seniorku v kuchyni a druhá prohledala obývací pokoj, kde ukradla 30 tisíc korun.

Díky informaci kriminalistů kontaktoval Bílý kruh bezpečí obě seniorky a jako zvlášť zranitelné oběti je zařadil do programu pomoci obětem v seniorském věku. V krátkém čase obdržely peněžitou pomoc, kterou mohl Bílý kruh bezpečí poskytnout díky finanční podpoře společnosti Japan Tobacco International. Děkujeme, že můžeme pomáhat i v takových případech. Během loňského roku bylo v celé ČR v rámci tohoto projektu předáno 17 seniorům – obětem a pozůstalým po obětech – celkem 170 000 korun.

 

 

Představenstvo z.s. Bílý kruh bezpečí uděluje souhlas k užití a šíření materiálů umístěných na této stránce ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorského zákona, za podmínek, že kopie budou využívány pouze k nekomerčním informačním účelům, dílo nebude nijak upravováno ani měněno, grafické prvky tvořící součást díla (grafy a tabulky) nebudou rozmnožovány a šířeny odděleně od souvisejícího textu a naopak. Na každé takto pořízené kopii tohoto díla bude viditelně uveden text: "Copyright Bílý kruh bezpečí, z.s."

Schváleno představenstvem Bílého kruhu bezpečí, z.s. dne 21.4.2009