Pomoc obětem trestných činů v ČR

Kriminalitu zastavit nedokážeme.

Aktuality

06. červen 2006 / Kontakt s obětí násilí nelze podcenit, může ji odradit od pomoci

Praha 6. června (ČTK) - První kontakt s obětí domácího násilí by neměli policisté, sociální pracovníci, zdravotníci či pracovníci neziskových organizací zlehčovat a podceňovat. Jinak totiž hrozí to, že ohroženou osobu na dlouhou dobu zabrzdí v její snaze vymanit se z kolotoče útoků za dveřmi domova. ČTK to řekla zástupkyně Aliance proti domácímu násilí Markéta Hlavicová.

07. duben 2006 / Z tisku - napsali o DONA lince

Potřebu odloučení a vzdálení se od násilných partnerů nejčastěji zmiňují oběti domácího násilí, které volají o pomoc na krizovou linku DONA. Možnou odluku od agresorů vidí zatím jako největší problém. Dosud musejí týrané osoby před psychickými a fyzickými útoky obvykle utéct z domova. Od příštího roku bude moci policie na deset dnů vykázat z bytu násilníky. Zákon, který to umožní, podepsal prezident Václav Klaus.

15. březen 2006 / Zákon na ochranu před domácím násilím definitivně schválen v Parlamentu ČR

Dne 14.3.2006 hlasovali poslanci znovu o návrhu zákona na ochranu před domácím násilím, který jim byl vrácen ze Senátu. K přijetí usnesení byla nutná nadpoloviční většina všech poslanců, tedy souhlas 101. Ze 176 přítomných hlasovalo pro poslanecký návrh 139 poslanců. Tím poslanci setrvali na svém původním stanovisku, které bylo v souladu s předloženým návrhem Expertní skupiny Aliance proti domácímu násilí.

Představenstvo z.s. Bílý kruh bezpečí uděluje souhlas k užití a šíření materiálů umístěných na této stránce ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorského zákona, za podmínek, že kopie budou využívány pouze k nekomerčním informačním účelům, dílo nebude nijak upravováno ani měněno, grafické prvky tvořící součást díla (grafy a tabulky) nebudou rozmnožovány a šířeny odděleně od souvisejícího textu a naopak. Na každé takto pořízené kopii tohoto díla bude viditelně uveden text: "Copyright Bílý kruh bezpečí, z.s."

Schváleno představenstvem Bílého kruhu bezpečí, z.s. dne 21.4.2009

© Bílý kruh bezpečí, z.s. / www.bkb.cz

stránky vytvořilo Networm Studio