Pomoc obětem trestných činů v ČR

Kriminalitu zastavit nedokážeme.

Aktuality

04. září 2006 / Bílý kruh bezpečí pomáhá obětem trestných činů již 15 let

Praha, 4. září 2006 – Na den přesně před 15 lety vznikl Bílý kruh bezpečí, občanské sdružení pro pomoc obětem trestných činů v ČR. Za dobu své existence vybudoval 9 pracovišť, svou pomoc poskytl ve více než 27 000 případů nejen obětem, ale také pozůstalým a svědkům a podal řadu podnětů k zákonodárným iniciativám, které pomáhají v ČR zlepšit postavení poškozených v trestním řízení.

23. červen 2006 / Letní provoz poboček BKB v Pardubicích a v Plzni

Pardubická pobočka BKB bude celý červenec z důvodu stěhování zavřena. Od 1.8. 2006 vám bude k dispozici na nové adrese: ul. Jana Palacha 324, 530 02 Pardubice, objekt č. 15, 1. patro. Otevřeno bude každé úterý od 17 do 19 hodin.

Plzeňská pobočka BKB od 4.7. do 29.8. 2006 má omezený letní provoz každé úterý od 14:30 - 15:30 hodin.

08. červen 2006 / Domácího násilí přibývá

Olomouc - Jednačtyřicetiletou ženu z Olomouce její bývalý manžel několikrát surově zbil. Od násilníka nakonec odešla a před časem se rozvedli. Policii však útoky, po kterých jí pokaždé na těle zůstaly modřiny, nikdy neoznámila a přátelům se o nich svěřila až dlouho po rozvodu. Podle organizace Bílý kruh bezpečí, která pomáhá obětem trestných činů, případů domácího násilí v Olomouckém kraji přibývá.

06. červen 2006 / Kontakt s obětí násilí nelze podcenit, může ji odradit od pomoci

Praha 6. června (ČTK) - První kontakt s obětí domácího násilí by neměli policisté, sociální pracovníci, zdravotníci či pracovníci neziskových organizací zlehčovat a podceňovat. Jinak totiž hrozí to, že ohroženou osobu na dlouhou dobu zabrzdí v její snaze vymanit se z kolotoče útoků za dveřmi domova. ČTK to řekla zástupkyně Aliance proti domácímu násilí Markéta Hlavicová.

Představenstvo z.s. Bílý kruh bezpečí uděluje souhlas k užití a šíření materiálů umístěných na této stránce ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorského zákona, za podmínek, že kopie budou využívány pouze k nekomerčním informačním účelům, dílo nebude nijak upravováno ani měněno, grafické prvky tvořící součást díla (grafy a tabulky) nebudou rozmnožovány a šířeny odděleně od souvisejícího textu a naopak. Na každé takto pořízené kopii tohoto díla bude viditelně uveden text: "Copyright Bílý kruh bezpečí, z.s."

Schváleno představenstvem Bílého kruhu bezpečí, z.s. dne 21.4.2009

© Bílý kruh bezpečí, z.s. / www.bkb.cz

stránky vytvořilo Networm Studio