Pomoc obětem trestných činů v ČR

Kriminalitu zastavit nedokážeme.

Aktuality

11. duben 2008 / Nová publikace: „Novináři a oběti trestných činů“

Novináři, fotografové a televizní štáby vidí za svůj život mnoho lidských tragédií. Často jsou přítomni následkům hromadných nebo individuálních lidských neštěstí, které byly mnohdy způsobeny trestnou činností. Při těchto traumatizujících situacích jednak přímo působí na oběti, jednak bývají i sami traumatem bezprostředně zasaženi. Protože se jedná o profesní skupinu, která je v oblasti psychosociální podpory většinou opomíjena, připravilo psychologické pracoviště Ministerstva vnitra ve spolupráci s Bílým kruhem bezpečí v druhém pololetí r. 2007 publikaci „Novináři a oběti trestných činů“.

10. březen 2008 / Z tisku: Pronásledují vás? Nikdo nepomůže

MF DNES, 10.3.2008: Tomáš Kočí bydlí na koleji, chodí na přednášky a občas na pivo. Nic zvláštního. Až na jednu věc. Kamkoli se čtyřiadvacetiletý muž hne, jako stíny ho následují dvě ženy. U našich západních sousedů by ženy zatkla policie. U nás nebezpečné pronásledování, tzv. stalking, trestný není. Desetina Čechů se s podobným problémem setkala, řešení je ale zatím v nedohlednu.

05. březen 2008 / Z tisku: Mění svět, alespoň v malém

FRESH Magazine, březen 2008: Historicky první českou Sociálně prospěšnou podnikatelkou roku byla v roce 2002 vyhlášena Petra Vitoušová, prezidentka občanského sdružení Bílý kruh bezpečí. Původně pracovala Petra jako novinářka, dnes stojí v čele organizace, která pomáhá obětem trestných činů.

01. březen 2008 / Fórum neziskovek

Ve dnech 11. a 12. března se v Mramorovém sále Lucerny (Praha 1) v rámci filmového festivalu Jeden svět uskuteční Fórum neziskových organizací, na kterém se představí přes třicet nevládních organizací z České republiky. Přijďte navštívit stánek Bílého kruhu bezpečí, o.s. po oba dny v době 14 - 22 hodin

Představenstvo z.s. Bílý kruh bezpečí uděluje souhlas k užití a šíření materiálů umístěných na této stránce ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorského zákona, za podmínek, že kopie budou využívány pouze k nekomerčním informačním účelům, dílo nebude nijak upravováno ani měněno, grafické prvky tvořící součást díla (grafy a tabulky) nebudou rozmnožovány a šířeny odděleně od souvisejícího textu a naopak. Na každé takto pořízené kopii tohoto díla bude viditelně uveden text: "Copyright Bílý kruh bezpečí, z.s."

Schváleno představenstvem Bílého kruhu bezpečí, z.s. dne 21.4.2009

© Bílý kruh bezpečí, z.s. / www.bkb.cz

stránky vytvořilo Networm Studio