Pomoc obětem trestných činů v ČR

Kriminalitu zastavit nedokážeme.

Aktuality

23. leden 2008 / “Systém ochrany před domácím násilím v ČR je funkční a účinný”, shodli se odborníci

Praha, 23. ledna 2008 – Dnes se v pražské vile Gröbovka, sídle CEELI Institutu Praha, sešli zástupci státních institucí, neziskových organizací a oblasti legislativy, aby zde diskutovali o zkušenostech z prvního roku účinnosti zákona na ochranu před domácím násilím v České republice, o situaci na Slovensku a o sociálních problémech, které s problematikou násilí mezi blízkými osobami přímo souvisejí. Konference se zúčastnila také řada zahraničních hostů, kteří označili současný systém ochrany před domácím násilím v ČR i projekt jeho vzniku za unikátní.

18. prosinec 2007 / Provoz poraden BKB během vánočních svátků

Poradny Bílého kruhu bezpečí zůstanou během státních svátků uzavřené. V nepřetržitém provozu zůstává naše celostátní telefonická linka 257 317 110 pro pomoc obětem a svědkům trestných činů.
Ve čtvrtek 27.12. 2007 je otevřená pražská poradna BKB (17 - 20 hodin bez objednání) a brněnská poradna BKB ( 17 - 20 hodin pouze pro objednané).

01. prosinec 2007 / Intervenční centrum Ostrava I.

Od počátku roku 2007 poskytuje Intervenční centrum Bílého kruhu bezpečí, o. s., (dále jen IC) v Ostravě sociální služby občanům z poloviny území Moravskoslezského kraje, konkrétně z okresů Nový Jičín, Opava a Ostrava (pro ostatní regiony kraje poskytuje služby intervenční centrum jiné organizace).

23. říjen 2007 / Z tisku: „Proboha, ať už mi dá pokoj!“

MF Dnes, Praha - Lidé v okolí si často vůbec ničeho nevšimnou, ale ten, koho se to týká, zažívá psychický teror. Násilník oběť bombarduje maily a esemeskami, je jí neustále v patách, nenechá ji v klidu ani den. Případů takového nebezpečného pronásledování, takzvaného stalkingu, v Česku přibylo.

12. říjen 2007 / Tisková zpráva: k analýze dat o „vykázání / zákazu vstupu v ČR“

V České republice bylo v období od 1.1. – 30.9. 2007 prostřednictvím patnácti intervenčních center celkem evidováno 665 rozhodnutí Policie ČR na základě zákona č. 135/2006 Sb., o vykázání nebo zákazu vstupu násilné osoby do společného obydlí. V 32 případě (tj. v 4,8 %) došlo ve sledovaném období k vykázání/zákazu vstupu opakovaně (tj. ve stejných domácnostech). Například v Karviné bylo ve stejné domácnosti vykázáno již pětkrát, v Brně a v Ostravě-Hrabůvce bylo vykázáno ve stejných domácnostech již potřetí.

Představenstvo z.s. Bílý kruh bezpečí uděluje souhlas k užití a šíření materiálů umístěných na této stránce ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorského zákona, za podmínek, že kopie budou využívány pouze k nekomerčním informačním účelům, dílo nebude nijak upravováno ani měněno, grafické prvky tvořící součást díla (grafy a tabulky) nebudou rozmnožovány a šířeny odděleně od souvisejícího textu a naopak. Na každé takto pořízené kopii tohoto díla bude viditelně uveden text: "Copyright Bílý kruh bezpečí, z.s."

Schváleno představenstvem Bílého kruhu bezpečí, z.s. dne 21.4.2009

© Bílý kruh bezpečí, z.s. / www.bkb.cz

stránky vytvořilo Networm Studio