Praha, 6. září 2006 – Bílý kruh bezpečí a Philip Morris ČR a.s. dnes představují výsledky druhého, srovnávacího reprezentativního výzkumu o domácím násilí v České republice. Výzkum nabízí srovnání aktuální situace s rokem 2001, kdy agentura STEM uskutečnila pro Philip Morris ČR a.s. a Bílý kruh bezpečí tentýž výzkum v ČR poprvé.
více informacíPraha, 4. září 2006 – Na den přesně před 15 lety vznikl Bílý kruh bezpečí, občanské sdružení pro pomoc obětem trestných činů v ČR. Za dobu své existence vybudoval 9 pracovišť, svou pomoc poskytl ve více než 27 000 případů nejen obětem, ale také pozůstalým a svědkům a podal řadu podnětů k zákonodárným iniciativám, které pomáhají v ČR zlepšit postavení poškozených v trestním řízení.
více informacíPrvní lednový den roku 2007 Česká republika zásadně změní svůj přístup k problematice domácího násilí. V tento den nabude účinnosti zákon 135/2006 Sb. na ochranu před domácím násilím v České republice.
více informacíOd 1. srpna 2006 sídlí pražská poradna Bílého kruhu bezpečí na adrese U Trojice 2, Praha 5.
více informacíAktuální Výroční zprávu Bílého kruhu bezpečí za rok 2005 naleznete pod odkazem O nás - Výroční zprávy.
více informacíPardubická pobočka BKB bude celý červenec z důvodu stěhování zavřena. Od 1.8. 2006 vám bude k dispozici na nové adrese: ul. Jana Palacha 324, 530 02 Pardubice, objekt č. 15, 1. patro. Otevřeno bude každé úterý od 17 do 19 hodin.
Plzeňská pobočka BKB od 4.7. do 29.8. 2006 má omezený letní provoz každé úterý od 14:30 - 15:30 hodin.
Ostrava - O pomoci obětem nejrůznějších trestných činů včetně domácího násilí se hovořilo na setkání zástupců Bílého kruhu bezpečí a regionálních odborníků, které se včera uskutečnilo v Ostravě.
více informacíOlomouc - Jednačtyřicetiletou ženu z Olomouce její bývalý manžel několikrát surově zbil. Od násilníka nakonec odešla a před časem se rozvedli. Policii však útoky, po kterých jí pokaždé na těle zůstaly modřiny, nikdy neoznámila a přátelům se o nich svěřila až dlouho po rozvodu. Podle organizace Bílý kruh bezpečí, která pomáhá obětem trestných činů, případů domácího násilí v Olomouckém kraji přibývá.
více informacíPraha 6. června (ČTK) - První kontakt s obětí domácího násilí by neměli policisté, sociální pracovníci, zdravotníci či pracovníci neziskových organizací zlehčovat a podceňovat. Jinak totiž hrozí to, že ohroženou osobu na dlouhou dobu zabrzdí v její snaze vymanit se z kolotoče útoků za dveřmi domova. ČTK to řekla zástupkyně Aliance proti domácímu násilí Markéta Hlavicová.
více informacíSetkání odborníků z regionů na téma "Pomoc obětem trestných činů v České republice" se uskuteční 7. června 2006 v Olomouci a 8. června 2006 v Ostravě.
více informací