V letech 2006 - 2008 je Bílý kruh bezpečí partnerem při realizaci mezinárodního projektu MUSAS II, který rozšiřuje v Evropě model výcviků prohlubujících odbornost dobrovolníků, kteří přicházejí do kontaktu s dětmi jako oběťmi a svědky trestných činů.
více informací20.5.2007, Praha - U 80 procent případů domácího násilí jsou přítomné děti, řekl na pražské konferenci o rodině Drahomír Ševčík z Bílého kruhu bezpečí.
více informacíBílý kruh bezpečí, o. s. vypisuje výběrové řízení na pozici vedoucí Intervenčního centra v Ostravě.
více informací2. dubna 2007 startuje v celé republice nová PR kampaň Bílého kruhu bezpečí k zákonu na ochranu před domácím násilím.
více informacíDohodu o spolupráci podepsali dne 14. března 2007 generální ředitel Vězeňské služby České republiky genmjr. Luděk Kula a prezidentka občanského sdružení Bílý kruh bezpečí Mgr. Petra Vitoušová.
více informacíU příležitosti letošního Evropského dne obětí vydává Bílý kruh bezpečí v nakladatelství Grada publikaci „Pomoc obětem (a svědkům) trestných činů“, která bude pokřtěna 21.2. v Praze. Kmotrem publikace je herec Václav Vydra, který s Bílým kruhem bezpečí spolupracoval na televizním seriálu pro ČT „Braňme se“.
více informacíCelkem 89 násilných osob bylo policisty v lednu tohoto roku vykázáno z bytu nebo domu. Toto opatření nebylo trestem, ale preventivním opatřením, které s velkou pravděpodobností zabránilo další eskalaci násilných útoků proti blízkým osobám.
více informacíCelý únor se můžete v pražských ulicích setkat s plakáty BKB na tramvajích. Plakáty upozorňují na služby pražské poradny.
více informací17. ledna 2007, MF DNES - Vlivné Češky: Které ženy nám nejvíc mluví do života?
více informacíNávrh zákona č. 135/2005 Sb. na ochranu před domácím násilím zpracovala skupina expertů Bílého kruhu bezpečí o.s. v roce 2004. Bílý kruh bezpečí realizuje v letech 2005 - 07 v rámci OP RLZ projekt "Hráz" (pomoc obětem domácího násilí a zvlášť zranitelným obětem trestných činů). Součástí projektu bylo také zpracování metodického rámce intervenčních center, dokumentace případů domácího násilí, adaptace metody SARA pro zjišťování rizika budoucího násilí, tvorba lektorských fondů pro výcvik policistů, sociálních pracovníků, strážníků obecní a městské policie, lékařů a dalších osob v profesionálním kontaktu s domácím násilím.
více informací