Pomoc obětem trestných činů v ČR

Kriminalitu zastavit nedokážeme.

Aktuality

19. prosinec 2017 / Upozornění k provozu během svátků

Během vánočních svátků je vám nonstop k dispozici Linka pomoci obětem kriminality a domácího násilí na čísle 116 006.
Poradny Bílého kruhu bezpečí budou otevřené vyjma státních svátků (Jihlava, Liberec, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Praha). 27.12. zůstává zavřená poradna v Č. Budějovicích, 28.12. je zavřená poradna BKB v Brně.
Poradna BKB v Plzni má zavřeno 22. - 31.12.2017.
Přejeme vám klidné svátky.

24. listopad 2017 / Největší rány zanechává znásilnění na duši

Během pětadvaceti let své existence (1991-2016) evidoval Bílý kruh bezpečí 20 350 osobních konzultací, z toho se 1833 týkalo trestného činu znásilnění (tj. 9% podíl). Mnohonásobně častěji čerpají pomoc oběti znásilnění na Lince pomoci obětem. Na jednu osobní konzultaci připadá šest telefonických. U příležitosti letošního 25. listopadu - dne proti násilí na ženách – shrnuje Bílý kruh své poznatky k trestnému činu znásilnění.

14. listopad 2017 / Udělejte nám radost a zažijte Vánoce na druhou!

Svátky jsou výjimečný čas, ale vy jej můžete udělat ještě výjimečnějším. Proměňte letošní Vánoce na Vánoce na druhou, je to překvapivě snadné. Jistě se chystáte nakupovat dárky pro všechny, které máte rádi. Doufáme, že mezi ně patříme i my. Pokud nám chcete na Vánoce udělat radost, nemusí vás to stát ani korunu.
Stačí když při nákupu dárků pro své blízké použijete www.givt.cz a část z utracených peněz tak pošlete nám, přitom ale nezaplatíte nic navíc.

Představenstvo z.s. Bílý kruh bezpečí uděluje souhlas k užití a šíření materiálů umístěných na této stránce ve smyslu zákona č. 121/2000 Sb., autorského zákona, za podmínek, že kopie budou využívány pouze k nekomerčním informačním účelům, dílo nebude nijak upravováno ani měněno, grafické prvky tvořící součást díla (grafy a tabulky) nebudou rozmnožovány a šířeny odděleně od souvisejícího textu a naopak. Na každé takto pořízené kopii tohoto díla bude viditelně uveden text: "Copyright Bílý kruh bezpečí, z.s."

Schváleno představenstvem Bílého kruhu bezpečí, z.s. dne 21.4.2009

© Bílý kruh bezpečí, z.s. / www.bkb.cz

stránky vytvořilo Networm Studio